A Laplace-integrál konvergenciájának elégséges feltétele
Ha létezik olyan 𝛼 ∈ R, 𝑘 ∈ R+ és 𝑡 ∈ R+ szám, hogy t > t0 esetén |𝑓(t)| ≤ 𝑘 ⋅ e^at , akkor Re s > α esetén az f függvény Laplace-integrálja abszolút konvergens.
Függvénysorozat
Függvénysorozatnak nevezzük az olyan pozitív egész számok halmazán értelmezett függvényt, ami minden pozitív egész számhoz hozzárendel egy
függvényt: 𝑛 ↦ 𝑓
Függvénysorozat értelmezési tartománya
A függvénysorozat értelmezési tartományán a sorozatban szereplo egyes függvények értelmezési tartományainak metszetét ér
tjük:
Függvénysorozat konvergenciatartománya
Az (𝑓n ) függvénysorozat konvergenciatartományán azt a halmazt értjük, amely (𝑓n ) értelmezési tartományyának pontosan azokból a pontjaiból áll, amelyekben a függvénysorozat konvergens.
Függvénysorozat határfüggvénye
Az (𝑓n ) függvénysorozat határfüggvényén azt az f függvényt értjük, amelynek értelmezési tartománya megegyezik (fn) konvergenciatartományával és amelyre 𝑓(x) = limn→ +∞ 𝑓n (𝑥) a függvénysorozat konvergenciatartományának minden x pontjában.
Függvénysorozat egyenletesen konvergens
Az (fn) függvénysorozat egyenletesen konvergens az I intervallumon, ha minden 𝜖 > 0 számhoz megadható olyan n𝜖 ∈ Z+ küszöbindex, amelyre teljesül hogy n>n𝜖 esetén az I intervallum bármely x helyén | fn(x) - f(x) | < 𝜖.
Függvénysor:
Legyen az f1, f2, . . . , fn . . . függvények értelmezési tartományainak közös része nem üres. Ekkor a ∑∞k=1 𝑓k formális összeget függvénysornak nevezzük.
Függvénysor tagjai
Az f1, f2, . . . , fn . . . függvényeket a függvénysor tagjainak nevezzük.
Függvénysor n-edik részletösszege
Függvénysor n-edik maradékösszegének
Függvénysor értelmezési tartománya
Függvénysor értelmezési tartományán a tagjai értelmezési tartományának metszetét értjük.
Függvénysor konvergens X0 pontban
Függvénysor konvergencia-tartománya
Az a halmaz, amely az értelmezési tartományának azon pontjaiból áll, amelyekben a függvénysor konvergens.
Függvénysor egyenletesen konvergens
függvénysor egyenletesen konvergens az I intervallumon, ha bármely 𝜖 > 0 számhoz található olyan n𝜖 ∈ Z+ küszöbindex, amelyre teljesül hogy n>n𝜖 esetén | sn(x) - s(x) | < 𝜖.
Függvénysor abszolút konvergens
Függvénysor egyenletesen konvergens
Ha a ∑∞ 𝑓 függvénysor egyenletesen konvergens az I intervallumon és tagjai folytonosak ezen az intervallumon, akkor a függvénysor S összegfüggvénye is folytonos I-n.
Függvénysor differenciálhatósága
Hatványsor
Abel-tétel
Konvergenciasugár
Az r számot konvergenciasugárnak nevezzük. Ha a hatványsor konvergencia-tartománya R, akkor r = ∞.
Abszolút és egyenletesen konvergens
Ha egy hatványsor konvergenciasugara r > 0, akkor ez a hatványsor abszolút és egyenletesen konvergens minden [a; b] ⊆] − r; r[ zárt intervallumon.
Taylor - sor
Taylor polinom
Taylor - formula
Lagrange féle maradéktag
Taylor-sor maradéktag
Ha az f valós-valós függvény az x0 hely egy környezetében végtelen sokszor differenciálható, és ezen környezet minden x pontjában a az x0-körüli Taylor-formula Lagrange-féle maradéktagja a 0-hoz tart n → ∞ esetén, akkor f Taylor-sora konvergens ebben a környezetben és eloállítja az f függvényt.
Páros és páratlan függvények Maclaurin-sora
: Ha az f valós-valós függvény páros és sorba fejthető a 0 körül, akkor Maclaurin sora csak páros (vagy csak páratlan) kitevőjű tagokat tartalmaz