Вологість повітря

Визначення відносної вологості повітря

  • Призначення задачі: Визначити відносну вологість повітря за температури 18°C при парціальному тиску водяної пари 1,24 кПа.
  • Дані:
    • Температура (t) = 18°C.
    • Парціальний тиск водяної пари (Ра) = 1,24 кПа = 1,24 × 10³ Па.
    • Насичений тиск водяної пари при 18°C (Ри(18°C)) = 2,07 кПа = 2,07 × 10³ Па.
  • Розв'язання:
    • Визначити відносну вологість (Φ):
      Φ = rac{Рa}{Ри(18°C)} imes 100\
      Φ=1,24imes103Pa2,07imes103Paimes100extapprox.60%Φ = \frac{1,24 imes 10^3 Pa}{2,07 imes 10^3 Pa} imes 100\, ext{approx.} \, 60\, \%
  • Відповідь: Ф ≈ 60%.

Визначення абсолютної вологості повітря

  • Призначення задачі: Визначити абсолютну вологість повітря при температурі 26°C, якщо відносна вологість дорівнює 54%.
  • Дані:
    • Температура (t) = 26°C.
    • Відносна вологість (Φ) = 54%.
    • Насичений тиск водяної пари при 26°C (Ри(26°C)) = 24,4 кПа = 24,4 × 10³ Па.
  • Розв'язання:
    • Визначити парціальний тиск водяної пари (Ра):
      Рa = rac{Φ imes Ри(26°C)}{100}\
      Рa = rac{54 imes 24,4 imes 10^3 Pa}{100}\
      Рa13,2extг/м3Рa ≈ 13,2 \, ext{г/м³}.
  • Відповідь: Ра ≈ 13,2 × 10⁻³ кг/м³.

Визначення відносної вологості за методу точки роси

  • Призначення задачі: Визначити відносну вологість повітря при температурі t = 20°C, якщо точка роси tp = 14 °C.
  • Дані:
    • Температура (t) = 20°C.
    • Точка роси (tp) = 14°C.
    • Насичений тиск водяної пари при 20°C (Ри(20°C)) = 2,33 кПа = 2,33 × 10³ Па.
  • Розв'язання:
    • Визначити відносну вологість (Φ):
      Φ = rac{Рн(tp)}{Ри(20°C)} imes 100\
      Рн(14°C) = 1,6 imes 10^3 Pa\
      Φ=1,6imes103Pa2,33imes103Paimes10069%Φ = \frac{1,6 imes 10^3 Pa}{2,33 imes 10^3 Pa} imes 100 ≈ 69 \%
  • Відповідь: Ф ≈ 69%.

Визначення відносної вологості та точки роси

  • Призначення задачі: Визначити відносну вологість та точку роси при температурі 20°C і 11°C.
  • Дані:
    • Температура (t₁) = 20°C.
    • Температура (t₂) = 11°C.
  • Розв'язання:
    • Насичений тиск водяної пари при 20°C (Ри(20°C)) = 2,33 кПа = 2,33 × 10³ Па.
    • Визначити відносну вологість (Ф):
      Ф = rac{Рн(t₂)}{Ри(20°C)} imes 100\
    • По табловим даним тиску насиченої водяної пари для t₂ = 11°C, отримуємо відповідний тиск (Рн(t₂)):
      Рн(11°C)ext(зтаблиці)=0,7imes103PaРн(11°C) ext{ (з таблиці)} = 0,7 imes 10^3 Pa
  • Відповідь: Ф = 30%; точка роси (tp) ≈ 2°C.